Aranżacja okien z wykorzystaniem żaluzji drewnianych

Dobór odpowiedniej przesłony na okno to istotny punkt w procesie aranżacji pomieszczenia, ponieważ zapewnia nam poczucie prywatności. Warto poświęcić temu zadaniu należytą uwagę, aby wybrane przez nas rozwiązanie było nie tylko funkcjonalne w codziennym użytkowaniu, ale cechowało się również walorami estetycznymi.
Istnieje wiele sposobów na zakrycie przeszkleń okiennych. Najbardziej tradycyjnym wydaje się wieszanie zasłon, najczęściej w kompozycji z firanami. Ci, którzy preferują modernistyczny wystrój wnętrza, mogą zdecydować się na przykład na montaż żaluzji drewnianych 50mm, które pozwalają regulować dostęp światła słonecznego. Można je spotkać zarówno w wersji z lamelami ułożonymi poziomo, jak i pionowo. Inną opcją są rolety, których również wyróżniamy kilka rodzajów.

Gdzie można zamówić żaluzje i rolety?

Kiedy już zadecydujemy o tym, że nasze okna będą zakrywały żaluzje bądź rolety, musimy skontaktować się z firmą zajmującą się ich dystrybucją i montażem w celu dokonania precyzyjnych pomiarów. Przed ostatecznym złożeniem zamówienia warto doradzić się sprzedawcy, jakie rozwiązanie będzie w naszym pomieszczeniu optymalne: żaluzje drewniane 70mm, rolety typu dzień noc, czy może raczej rolety rzymskie. Po rozstrzygnięciu tej zasadniczej kwestii pozostanie nam jeszcze wybór koloru przesłony, który powinien być dopasowany do kolorystyki innych elementów wyposażenia lub też z nią kontrastować. Inspiracji w tym zakresie można poszukiwać w czasopismach wnętrzarskich lub w Internecie.

Zostaw Komentarz

dziesięć − osiem =