Funkcjonalne rozwiązania w małych łazienkach

Łazienka to wnętrze, w którym spędzamy zazwyczaj dużo czasu. Z tego względu musi być zaaranżowana w sposób wystarczająco funkcjonalny, a jednocześnie estetyczny. Jeśli posiada mocno ograniczoną przestrzeń, to wówczas trzeba w niej koniecznie zastosować rozmaite ergonomiczne rozwiązania pozwalające zaoszczędzić sporo miejsca, a tym samym znacznie zwiększające komfort poruszania się między poszczególnymi elementami wyposażenia.

Sprawdzone pomysły okazują się najlepsze

Jednym z podstawowych rozwiązań idealnie nadających się do niewielkiej łazienki jest wc z bidetem, czyli konstrukcja gwarantująca oszczędność wolnej przestrzeni, a dodatkowo łatwa w czyszczeniu, stosunkowo prosta w montażu i niezwykle komfortowa w codziennym użytkowaniu. Oprócz tego warto zastanowić się nad rezygnacją z klasycznej wanny na rzecz kabiny prysznicowej pozbawionej brodzika. Zdecydowanie najlepiej sprawdzi się model osłonięty lekko przezroczystą szybą z zainstalowanymi wewnątrz półeczkami na kosmetyki oraz przybory do mycia ciała.

Ciekawym pomysłem w przypadku małej łazienki jest ponadto wyłożenie powierzchni płaskich białymi płytkami heksagonalnymi, które optycznie powiększą całe wnętrze. Podobną rolę pełni też zresztą duże lustro powieszone bezpośrednio nad umywalką. Pozostałe funkcjonalne rozwiązania to m.in.: nowoczesna pralka otwierana od góry (a nie z boku), organizer na najważniejsze przybory do makijażu lub golenia, oświetlenie światłowodowe (daje poczucie relaksu i odciąża zastawioną podłogę) oraz wieloelementowy wieszak na ręczniki. 

Zostaw Komentarz

15 − czternaście =