Co jest potrzebne do montażu taśm ledowych?

Od kilku już lat oświetlenie ledowe staje się coraz popularniejsze. Przede wszystkim dlatego, iż jest niezwykle energooszczędne. Poza tym, nie sprawia trudności w montażu. Trzeba jednak wiedzieć, jak zrobić to prawidłowo.

Wybór taśmy 

W pierwszej kolejności konieczny jest właściwy dobór taśmy LED. Pod uwagę wziąć należy kilka czynników. Przede wszystkim miejsce montażu, źródło zasilania, a także kolor oświetlenia. Jest to istotne ponieważ wybierać można pomiędzy jednokolorowymi taśmami ledowymi, a taśmami RGB pozwalającymi na oświetlenie w różnych barwach. Ważne jest również miejsce montażu. Jeśli oświetlenie LED ma działać na zewnątrz budynku wówczas wybrać należy taśmę wodoodporną. W przypadku instalacji wewnątrz budynku wystarczy zwykła taśma LED.

Potrzebne akcesoria do montażu

W przypadku wyboru taśmy RGB potrzeby będzie także specjalny sterownik służący do ustawiania palety barw oraz ich intensywności. Dzięki temu możliwe będzie stworzenie dowolnego klimatu na zewnątrz budynku lub w jego wnętrzu. Aby montaż oświetlenia LED odbył się prawidłowo, konieczne będzie również zaopatrzenie się w odpowiednie złączki. Służą one do łączenie odcinków taśmy. Na rynku dostępne są złączki różnego rodzaju. Pozwalają one na łączenie taśmy jedna za drugą w sposób elastyczny oraz dowolny. Przy montażu tego typu oświetlenia nie można także zapomnieć o pasujących listwach do taśm LED. Pełnią one rolę radiatora dla taśm. Przed wyklejeniem list powierzchnia musi być właściwie odtłuszczona oraz osuszona.

Zostaw Komentarz

dwa × 5 =