Ogród i dom

Koszt ogrzewania domu pelletem

Koszt ogrzewania domu pelletem
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dzisiaj życie w zgodzie z naturą przybrało formę holistyczną. Odżywiamy się zdrowiej, ubraniom dajemy nowe życie i do czyszczenia kuchni i łazienki używamy chemii ekologicznej. Jak się ma natomiast sprawa z ogrzewaniem gospodarstwa domowego?

Pellet – innowacja, czy powrót do korzeni?

To wysokokaloryczne paliwo przeżywa swój okres popularności. Ukłon w kierunku natury zawiera się w tym, że to paliwo jest wytwarzane jedynie z surowców odnawialnych, pochodzenia roślinnego. Ulega biodegradacji, co w dzisiejszych czasach jest naprawdę ważne.

Ile kosztuje ogrzewanie domu w taki sposób?

Nie jest to najtańsze rozwiązanie, ze wszystkich dostępnych możliwości, jednak najbardziej ekologiczne. A właśnie do tego zmierza dzisiejsza użyteczność. Cena pelletu w tonach waha się między 600, a 800 złotych za tonę. Czyli niewiele więcej niż, niż wynosi cena węgla. Jeśli chcemy kupić dobry pellet drzewny Tczew to miasto, gdzie znajdziemy ten najlepszej jakości. Dodatkowo można wybrać odpowiedni gatunek drzewa, z którego pellet jest wykonany: od sosnowy po modrzewiowy. Jeśli kogoś przeraża cena ogrzewania domu w ten sposób, warto zorientować się w temacie dofinansowań, których wiele na to ekologiczne rozwiązanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*