Co można wyprodukować dzięki frezowaniu?

Frezowanie CNC to metoda obróbki, która w głównej mierze dotyczy formowanie metali i tworzyw twardych. Proces ten jest jednak na tyle wszechstronny, że umożliwia wytwarzanie bardzo wielu niestandardowych elementów, z różnych materiałów, dlatego też korzysta z niego dużo branż, które mogą, ale nie muszą mieć ze sobą zbyt wiele wspólnego. Funkcjonalność frezowania jest doceniania chociażby w motoryzacji, czy elektrotechnice.

Frezowania – nowoczesna technologia przydatna w firmie

Uniwersalność tej technologii sprawia, że ustawiając na maszynie odpowiednie parametry frezowania, można produkować części i detale o przeróżnych zastosowaniach. Będą to przede wszystkim komponenty urządzeń wymagające precyzji wykonania, z uwagi na ich wykorzystanie w skomplikowanych układach, przykładowo automatyki przemysłowej. Mogą to być również obudowy, czy też zespoły członów do ich montażu, takie jak wsporniki, uchwyty czy rozpórki. Dzięki frezowaniu wytwarza się takie wyposażenie jak narzędzia i akcesoria medyczne, zarówno z metalu, jak i tworzyw sztucznych.

Bierze ono również czynny udział w tworzeniu zegarków i inne biżuterii, również tej wykonywanej na indywidualne zamówienie. Wszystkie pojazdy i środki transportu także powstają dzięki frezowaniu. Składa się bowiem na nie wiele elementów, wymagających dokładnej formy. Warto wspomnieć również o budownictwie, gdyż to na jego potrzeby powstają przykładowo nietypowe kształtowniki, przeznaczone do użycia w projektach nieszablonowych. Trzeba pamiętać, że są to jedynie nieliczne przykłady, a frezowanie pozwala na dużo więcej.

Zostaw Komentarz

pięć × pięć =