Człowiek i styl

Co musisz wiedzieć przed wyborem zaproszenia ślubnego?

Co musisz wiedzieć przed wyborem zaproszenia ślubnego?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ślub już niebawem, a Ty nadal zastanawiasz się nad kwestią zaproszeń ślubnych? Podpowiadamy, co musisz wiedzieć przed wyborem zaproszenia ślubnego.

Rodzaje zaproszeń

Przed podjęciem decyzji odnośnie zaproszeń ślubnych warto zorientować się, jakie rodzaje są do wyboru. Obecnie znajdziemy w ofercie mnóstwo różnych zaproszeń. Nie zawsze musimy się ograniczać do mocno formalnych zaproszeń. Jeśli takie nie są w Waszym stylu, wybierzcie humorystyczne zaproszenia ślubne. Oczywiście trzeba zachować umiar i zadbać, aby był to humor w granicach dobrego smaku. Humorystyczne zaproszenia z pewnością wprawią gości w dobry humor jeszcze przed przybyciem na przyjęcie weselne. Nawet takie zaproszenia da się dopasować do motywu przewodniego wesela. Jeśli wolicie postawić na najbardziej klasyczne rozwiązania, wybierzcie zaproszenia ślubne w kwiaty. Mogą być to na przykład zaproszenia w hortensje, a w takie kwiaty warto będzie przyozdobić salę, kościół. Można także pokusić się o bukiet z hortensji. Często wybór zaproszeń ślubnych może naprawdę skutecznie ułatwić wiele późniejszych wyborów, a przy okazji pozwoli na zachowanie spójnej koncepcji.

O jakie detale warto zadbać w treści zaproszenia?

Informacje, które powinny pojawić się w zaproszeniu to przede wszystkim:

  • imiona i nazwiska Pary Młodej,
  • imiona i nazwiska osób zapraszanych,
  • data, miejsce oraz godzina ślubu,
  • miejsce przyjęcia weselnego,
  • telefon kontaktowy do Pary Młodej.

W zaproszeniach ślubnych warto umieścić prośbę o potwierdzenie przybycia gości. Pozwoli to na ograniczenie kosztów związanych z opłatami za gości, którzy nie przybędą, a gościom wyznaczy czas na danie odpowiedzi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*