Człowiek i styl

Co zabrać na wyjazd na narty?

Co zabrać na wyjazd na narty?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wyjazd na narty to jedna z głównych atrakcji okresu zimowego. Z tej formy spędzania wolnego czasu korzysta mnóstwo ludzi na całym świecie, jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę z niezbędnego wyposażenia, w które należy się zaopatrzyć.

Co ze sobą zabrać na wyjazd na narty?

Przede wszystkim niezbędną odzież, w ilości uzależnionej od długości naszego wyjazdu. Koszulki, bluzy, swetry, polary, skarpetki i bieliznę, spodnie dresowe, kurtkę, piżamę, czapkę, rękawiczki, szalik i ciepłe zimowe buty. Dodatkowo wyjątkowo przydatna jest odzież sportowa, czyli m.in. spodnie, kurtka i skarpety narciarskie oraz rękawice, bluzy termoaktywny, bielizna termoaktywna i kominiarka. Z pewnością przydadzą się one w tak chłodnej miejscowości jaką jest Chamrousse.

Poza wymienionymi elementami odzieży, wyposażyć się należy również w środki higieniczne, do których zaliczyć możemy kosmetyczkę, szczoteczkę i pastę do zębów, żele pod prysznic, suszarkę, klapki pod prysznic, ręczniki, specjalne kremy UV przeznaczone do stosowania zimą przy niskich temperaturach. Jadąc na narty np. do Val di Sole, trzeba pamiętać także o środkach codziennego użytku, takich jak termos na ciepłą herbatę, powerbank, wodoodporne etui na dokumenty, dokumenty, pieniądze w ilości i walucie zależnej od kraju, do którego się wybieramy.

Ponadto warto zabrać ze sobą apteczkę medyczną, czyli zestaw pierwszej pomocy, który może okazać się zbawienny w przypadku nieszczęśliwego wypadku zarówno na stoku, jak i poza nim. Jeśli posiadamy swój własny sprzęt narciarski, a nie zdajemy się na sprzęt z wypożyczalni, zapakować musimy również narty, gogle, kije, oraz buty narciarskie, pokrowiec na narty i okulary przeciwsłoneczne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*