Niezależnie od wieku dzieci, każda klasa znajdująca się w szkole musi być wyposażona w taki sposób, aby uczniowie mogli lepiej i efektywniej przyswajać wiedzę w optymalnych warunkach. Dzięki właściwym rozwiązaniom w zakresie wydzielonych obszarów (do zabawy i nauki), zastosowanych mebli, akcesoriów oraz dodatkowych sprzętów multimedialnych dziecko będzie w stanie rozwijać indywidualne zdolności.
Aranżacja sali lekcyjnej dla klas I-III opiera się w dużej mierze na wydzieleniu specjalnej części edukacyjnej, gdzie muszą się znaleźć takie elementy wyposażenia, jak tablica, ławki oraz krzesła, a także pomoce dydaktyczne (np. pojemniki na przybory i akcesoria). Drugą część sali powinien stanowić obszar przeznaczony do zabawy, gdzie dzieciaki będą mogły się relaksować po trudach związanych z nauką.
W sali lekcyjnej dla najmłodszych musi się także koniecznie znaleźć kącik służący do prezentacji prac i osiągnięć uczniów. Można tam powiesić m.in. gazetkę klasową, grafiki dyżurów czy informacje dotyczące lokalnej społeczności albo konkretnych wydarzeń z życia całej szkoły.
Jeśli z kolei chodzi o wyposażenie dla klas IV-VIII (starsze roczniki), to można zrezygnować z części do zabawy i zastąpić ją kilkoma dodatkowymi kącikami tematycznymi. Warto tutaj postawić na stoliki projekcyjne, szafki RTV, tablice suchościeralne i magnetyczne (a także ceramiczne lub korkowe), plansze dydaktyczne oraz różne sprzęty multimedialne (przydatne do prezentacji treści w atrakcyjnej formie), takie jak choćby rzutnik czy projektor krótkoogniskowy.
Należy wybierać produkty charakteryzujące się wysoką trwałością i bezpiecznym wykonaniem, które nie będą w żaden sposób zagrażały zdrowiu dzieci. Trzeba też zadbać o właściwe okablowanie hdmi, zapewniające bezproblemowe łączenie z internetem. Można je dostać na https://avpoint.pl/akcesoria-projekcyjne-okablowanie-hdmi.