Człowiek i styl

Jak umeblować dziecięcy pokój?

Jak umeblować dziecięcy pokój?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pokój dziecięcy powinien być urządzony w sposób funkcjonalny – wówczas Twoja pociecha będzie czuła się w nim swobodnie. Znajdujące się w nim elementy powinny być bardzo dokładnie przemyślane i tworzyć ze sobą spójną całość. Nie wiesz, w jaki sposób umeblować pokój dziecka? Zapoznaj się z naszymi wskazówkami!

Praktycznie, przytulnie i wygodnie

Na samym początku warto podzielić całe pomieszczenie na strefy. W zależności od metrażu, dobrze jest wyodrębnić tam część do spania, nauki oraz zabawy. Na tej podstawie należy dobierać meble, dodatki i dekoracje. W części przeznaczonej do spania nie powinno zabraknąć łóżka z wygodnym materacem. Przyda się także szafa, która pomieści całą garderobę Twojego malucha.

Część do nauki – w zależności od wieku dziecka, powinna obejmować biurko z ergonomicznym krzesłem lub też niewielki stolik z krzesełkami. Warto zakupić także regały na książki oraz wszelkie pomoce dydaktyczne. Dobrym pomysłem jest znalezienie sklepu, który oferuje tanie meble w Warszawie i tam dokonać zakupu całego zestawu wyposażenia do pokoju dziecięcego. Z pewnością powinien znaleźć się tam również regał na zabawki, który możesz umieścić w strefie przeznaczonej do zabawy. Całości dopełnić może ścianka wspinaczkowa, namiot lub tipi czy też wygodna mata.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*