Co spakować na wyjazd z niemowlakiem?

Pierwszy wyjazd z niemowlakiem to piękne, ale nieco stresujące wydarzenie. Dłuższy pobyt z dala od domu powoduje, że już na długo przed planowaną podróżą rodzice zastanawiają się, co spakować do dziecięcej torby. Chcą jak najlepiej zabezpieczyć siebie i maluszka na każdą ewentualność. Lista niezbędnych rzeczy w dużej mierze jest uzależniona od wieku dziecka, kierunku podróży, a także pory roku.

Wakacyjne „must have” niemowlaka

Najważniejszą rzeczą, której nie da kupić się na miejscu, a która może okazać się niezwykle potrzebna to książeczka zdrowia niemowlaka. Zawiera wszystkie niezbędne informacje medyczne o dziecku i w razie choroby dostarczy lekarzom pełnej wiedzy. Jeśli wyjazd jest za granicę, maluch będzie potrzebował także dokumentu tożsamości: paszportu lub dowodu osobistego. Z niezbędnych akcesoriów wszystkie karmiące mamy powinny pamiętać o poduszkach do karmienia, które zapewnią komfort niezależnie od miejsca pobytu. Doskonale sprawdzą się w samolocie, a także na miejscu w hotelu, czy na plaży.

Plażowanie z dzieckiem

Na wakacje nad wodą warto spakować ręcznik kąpielowy dla niemowlaka. Przyda się nie tylko nad morzem czy jeziorem, ale także w hotelowej łazience. Dzieci ucieszą się z zabawek do piasku i piłki plażowej. Należy pamiętać także o bezpieczeństwie i zabrać ze sobą rękawki oraz koło dmuchane. Przed słońcem doskonale dziecko ochroni plażowy namiot lub parasol.

Lista rzeczy, które warto spakować na wyjazd z niemowlakiem jest naprawdę długa. Zanim przystąpimy do pakowania, warto kilka wieczorów wcześniej dokładnie przemyśleć plan wyjazdu i zastanowić się, co powinno znaleźć się w torbie podróżnej dziecka. W dobrej organizacji wyjazdu może pomóc stworzenie własnej listy niezbędnych rzeczy. Inspiracji dostarczą także gotowe tabele, które łatwo odnaleźć w sieci.

Zostaw Komentarz

16 − 6 =