Rynek budowlany

Co zrobić, żeby ściany w nowo powstałym domu były idealnie wykończone?

Co zrobić, żeby ściany w nowo powstałym domu były idealnie wykończone?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy budujemy wymarzony dom, odnawiamy elewację w starym czy remontujemy wnętrza, zależy nam na tym, by nasza praca przyniosła efekty na długie lata. Z tego powodu staramy się używać nowoczesnych technologii i trwałych materiałów. Już na etapie kładzenia tynków powinniśmy zwrócić uwagę na to, by zastosowane produkty były jak najwyższej jakości.

Nowoczesne tynkowanie ścian

Już bardzo rzadko można na budowie zobaczyć betoniarkę. Do zalewania fundamentów i przy układaniu stropów używa się betonu zamówionego w betoniarni. Specjalny samochód podaje beton wężem bezpośrednio w miejsce, w którym jest potrzebny.

To samo dotyczy tynkowania ścian. Nowoczesne rozwiązania nie przewidują wykorzystywania betoniarki. Na ściany nakładane są tynki maszynowe, czyli specjalne masy, które powstają na skutek zmieszania suchej mieszanki tynkarskiej z wodą w specjalnych agregatach. Następnie tynki nakładane są na sufity i ściany za pomocą specjalnych pistoletów natryskowych. Materiały takie można kupić za pośrednictwem witryny http://hebo.com.pl/tynki/. Tynki nakłada się po zamknięciu stanu surowego budynku, wykonaniu instalacji wodno-kanalizacyjnej i centralnego ogrzewania. Nie prędzej jednak niż 30 dni od wymurowania ścian z cegły albo bloczków i 90 dni w przypadku powierzchni żelbetowych. Przed nałożeniem tynku maszynowego ściany muszą być idealnie suche.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*