Ćwiczenia w terenie – jak się nie przeziębić?

Osoby trenujące w terenie stają przed ogromnym wyzwaniem w okresie jesiennym i zimowych, kiedy temperatury na zewnątrz są niskie, a na dodatek często wieje wiatr oraz pada deszcz lub śnieg. Dla wielu z nich wyjściem z tej sytuacji jest ograniczenie się do siłowni i sali fitness, ale niektórzy mimo niesprzyjających warunków pogodowych wolą uprawiać sport na świeżym powietrzu. W tym przypadku największe znaczenie ma odpowiedni strój, który skutecznie ochroni organizm przed wyziębieniem, mogącym skutkować chorobą. Zdecydowanie najlepiej sprawdza się termoaktywna odzież

Nie musisz rezygnować z ćwiczeń na świeżym powietrzu

Podstawowym elementem stroju treningowego na chłodniejsze dni jest bielizna termoaktywna ściśle przylegająca do skóry, której zadanie polega na odprowadzaniu nadmiaru potu na zewnątrz. Dzięki temu bowiem ciało pozostaje suche, co przekłada się na większy komfort w trakcie ćwiczeń. Niezwykle ważną funkcją bielizny jest także utrzymywanie właściwej temperatury ciała i zabezpieczenie go w ten sposób przed wychłodzeniem na dworze. 

Kolejnym niezbędnym elementem ubioru są legginsy wykonane z lycry, które nie krępują ruchów. Koniecznie wybierajmy wersje ocieplane dodatkowo od wewnątrz, bo zwiększają komfort cieplny. Bardzo wiele interesujących modeli legginsów posiada w swojej bogatej ofercie m.in. ten sklep internetowy dla sportowców: https://www.poundoutgear.com/159-legginsy-meskie-do-cwiczen. Jeśli na zewnątrz jest wyjątkowo chłodno, wówczas nie obejdzie się bez dodatkowej warstwy w formie spodni dresowych.

Oprócz tego rzecz jasna nie należy zapominać o koszulce termoaktywnej (najlepiej wykonanej z poliestru lub poliamidu, gdyż bawełna stosunkowo szybko nasiąka wilgocią), bluzie albo kurtce, a także rękawiczkach i czapce (alternatywą dla niej jest specjalna opaska na włosy). Duże znaczenie mają też buty – doskonale sprawdzają się zwłaszcza egzemplarze z podeszwą wyposażoną w głęboki bieżnik i specjalne wypustki, pozwalające uzyskać optymalną przyczepność do śliskiego podłoża.

Zostaw Komentarz

2 × jeden =