Ogród i dom

Jak przygotować piwnicę do dezynsekcji?

Jak przygotować piwnicę do dezynsekcji?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dezynsekcja, deratyzacja i dezynfekcja to częste zabiegi wykonywane w domach, piwnicach lub zakładach pracy w celu pozbycia się niechcianych organizmów. Nie należy mylić tych pojęć, ponieważ każde z nich dotyczy innego rodzaju zabiegów. Dezynfekcja to niszczenie drobnoustrojów i ich przetrwalników na przedmiotach i powierzchniach codziennego użytku.

Deratyzacja najczęściej dotyczy gryzoni takich jak myszy i szczury. Stosowane środki biologiczne, chemiczne i fizyczne pozwalają całkowicie wytępić szkodniki. Dezynsekcja przeprowadzana jest w celu usunięcia owadów lub ich larw, szczególnie w pobliżu skupisk ludzkich. Podobnie jaki w przypadku deratyzacji zazwyczaj stosuje się środki fizyczne, chemiczne i biologiczne.

Walka z owadami

Zabieg najczęściej przeprowadzany jest w gospodarstwach domowych, piwnicach, powierzchniach mieszkalnych. Jego celem jest całkowite usunięcie grupy owadów. Chociaż jest możliwość samodzielnego przeprowadzenie zabiegu, jednak środki stosowane podczas dezynsekcji są trujące i mogą zagrażać zdrowiu i życiu. Z tego powodu warto zlecić ten zabieg profesjonalnej, specjalizującej się w dezynsekcji firmie.

Firmy DDD (dezynsekcja, deratyzacja, dezynfekcja) posiadające fachowy sprzęt i środki wykonają zabieg szybko i skutecznie. Zazwyczaj nazwy firm rozpoczynają się od tego właśnie skrótu np. DDD Włocławek, DDD Poznań, DDD Bydgoszcz.

Przygotowanie piwnicy

Przed zabiegiem piwnicę należy odpowiednio przygotować. Odszukać miejsca, w których zagnieździło się najwięcej szkodników i przekazać informację pracownikowi DDD. Wszelkie produkty spożywcze, kosmetyki, ubrania, produkty higieniczne usunąć z miejsca, gdzie przeprowadzona zostanie dezynsekcja.

Pozostałe przedmioty trzeba schować do szafek lub plastikowych worków w celu uniknięcia kontaktu z zastosowanym środkiem. Należy pamiętać o uniemożliwieniu dostępu do piwnicy osobom postronnym, które mogłyby zostać narażone na kontakt z trującym środkiem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*