Czego dzieci mogą nauczyć się w przedszkolu?

W ostatnim czasie powstało coraz więcej przedszkoli, każde chwali się indywidualnym podejściem do dziecka i oryginalnym programem. Nic więc dziwnego, że rodzice mając taki wybór szukają najlepszej placówki, która wspomoże rozwój ich dziecka i nauczy najwięcej. Oczywiście kluczem do sukcesu jest nie tylko odpowiednio skonstruowany program nauczania. W zdecydowanej większości gwarantem sukcesu jest odpowiednio wykwalifikowana kadra pedagogiczna, z którą nasze dziecko będzie współpracować.

Nauka w przedszkolu

Zazwyczaj, kiedy widzimy zaledwie 3-letnie maluchy, to na hasło nauki chce nam się śmiać. Jak taki brzdąc może się już uczyć? Otóż może i robi to codziennie tylko, że w przystosowanej dla siebie formie, czyli przez zabawę. Czytając programy przedszkoli np. tutaj: http://www.bajkowe-przedszkole.pl/program/ znajdziemy zapisy o tym, że dzieci będą się rozwijać dzięki zabawie. Czego mogą się nauczyć? Już po kilku dniach w nowym przedszkolu dziecko zacznie się rozwijać towarzysko. Pozna nowych kolegów i koleżanki, nowe zabawki. Z dnia na dzień będzie musiało się przystosować nie tylko do nowego miejsca, ale też do nowych ludzi naokoło. Dzieci uczą się również samodzielnie korzystać z toalety. Bardzo dba się o staranne mycie rąk przed każdym posiłkiem. Dla 3 latka to wszystko jest ogromnym rozwojem.

Rozwój dzięki muzyce

Doskonałą formą nauki, która sprawdza się rewelacyjnie są też zajęcia rytmiczne. Przedszkole w Raszynie posiada takie w swojej ofercie. Dzięki takim zajęciom dzieci pracują nad swoją muzykalnością oraz nad koordynacją ruchową. Zajęcia muzyczna pomagają też ćwiczyć pamięć i polepszają koncentrację u dzieci. Pierwszy rok w przedszkolu dla naszego malucha to czas wielkiego rozwoju dla niego, warto zatem świadomie podejmować decyzję i wybrać takie przedszkole, które będzie prowadziło zajęcia w najlepszy dla naszego dziecka sposób.

Zostaw Komentarz

4 × 2 =