Hobby i sport

Hodowla drobiu – przegląd przydatnych akcesoriów

Hodowla drobiu – przegląd przydatnych akcesoriów
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dobre wyposażenie farmy pozwala zwiększyć dobrostan zwierząt i podwyższyć efektywność produkcji. Warto inwestować w akcesoria i urządzenia wykonane z dobrej jakości materiałów, wytrzymałe i komfortowe w obsłudze, czyszczeniu czy konserwacji. Są to zarówno produkty związane z karmieniem i pojeniem drobiu, jak i takie, które służą do zachowania higieny i dezynfekcji oraz oświetlania, ogrzewania i wentylowania pomieszczeń.

Karmidła, maty dezynfekcyjne, mieszacze powietrza – w co warto wyposażyć farmę?

Jednym z najważniejszych aspektów prawidłowego funkcjonowania hodowli jest żywienie kur, indyków czy kaczek. Proces ten usprawnią takie akcesoria, jak poidła, czy karmidła dzwonowe do podawania pokarmów sypkich, a także korytowe i rynienkowe do paszy wilgotnej i suchej. Niezwykle wygodnym rozwiązaniem jest instalacja paszociągów spiralowych lub łańcuchowych, które automatyzują karmienie drobiu. W przypadku mniejszych hodowli sprawdzą się również te wolnostojące. Bogaty zasób systemów pojenia i karmienia można znaleźć w dobrych sklepach oferujących produkty dla hodowców drobiu, takich jak na przykład Farma Żuromin.

Niezbędnym akcesorium są także wentylatory do kurników, które usuwają zanieczyszczenia powietrza i mają pozytywny wpływ na zdrowie zwierząt, zmniejszając zagrożenie chorobami i przegrzaniem. W utrzymaniu higieny pomocne są także maty dezynfekcyjne. Ważnym elementem wyposażenia jest też właściwe światło. Warto zainwestować w system oświetlenia kurnika, który będzie jednocześnie oszczędny i pozytywnie wpłynie na zachowanie i rozwój fizyczny zwierząt. Ponieważ dla drobiu niebezpieczne jest zarówno przegrzanie, jak i przemarznięcie, przydatne będą klimatyzatory lub systemy do zamgławiania wodą, a także nagrzewnice, reduktory i promienniki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*