Ogród i dom

Czy miejsce zamontowania klimatyzatora ma wpływ na jego działanie?

Czy miejsce zamontowania klimatyzatora ma wpływ na jego działanie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Klimatyzacja, by działała poprawnie, musi być założona zgodnie z pewnymi zasadami. Ważny jest tu między innymi punkt, w którym klimatyzator zostanie zamocowany. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje na temat tego, jak powinna przebiec ta procedura. Odpowiemy też na pytania dotyczące miejsc, gdzie lepiej klimatyzacji nie montować.

Moduł zewnętrzny

Najpopularniejsza klimatyzacja typu split składa się z dwóch modułów. Jeden należy umieścić na zewnętrznej ścianie budynku, drugi natomiast wewnątrz. Na początku zajmijmy się tym pierwszym, który powinien wisieć na ścianie budynku. Można go też zamocować na balkonie, wtedy będziemy mieli lepszy dostęp w razie konieczności dokonania naprawy. Na stronie https://ekoklima.eu/montaz-klimatyzacji znajdziemy praktyczne porady na temat montażu klimatyzacji w domu lub mieszkaniu. Pamiętajmy, że moduł zewnętrzny nie powinien w miarę możliwości znajdować się w miejscu silnie nasłonecznionym, ponieważ wtedy może się szybciej uszkodzić.

Moduł wewnętrzny

Montaż klimatyzatora wewnętrznego powinien być bardzo dokładnie przemyślany. Nie może on bowiem psuć wyglądu pomieszczenia, ale jednocześnie musi znajdować się w takim miejscu, by zimne powietrze równomiernie chłodziło cały pokój. Najlepiej zamontować go bezpośrednio nad oknem, na środku ściany. Warunkiem jest jednak brak posiadania firanek i zasłon, chyba że na czas pracy klimatyzacji będziemy je każdorazowo odsuwać. W pobliżu urządzenia nie mogą też znajdować się żadne inne przedmioty, które mogłyby negatywnie wpłynąć na przepływ powietrza.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*