Czy opony letnie fulda to dobry wybór?

Wraz z nadejściem wiosny wielu kierowców decyduje się na zakup nowych opon letnich do swych samochodów. Jedną z firm, które mają w swojej ofercie tego typu produkty jest Fulda. Należy więc przyjrzeć się bliżej tej marce, aby przekonać się, czy warto kupić opony, które ma do zaoferowania.

Fulda to niemiecka firma oponiarska, która istnieje na rynku od 1906 roku. Jej nazwa pochodzi o miejscowości, w której została założona. Obecnie Fulda jest częścią amerykańskiego, globalnego koncernu Goodyear. Pomimo związków z Goodyear, Fulda nadal produkuje opony pod własnym szyldem i zgodnie z własną filozofią. Według tej filozofii zadaniem firmy jest produkowanie wysokiej jakości opon w rozsądnej cenie.

Aktualnie w ofercie znaleźć można kilka modeli opon letnich Fulda. Największą popularnością cieszy się model EcoControl HP. Dużą popularnością cieszy się również model SportControl 2. Wszystkie opony letnie Fulda posiadają nowoczesny bieżnik, którego charakterystyczną cechą jest równomierny nacisk na całej powierzchni. Dzięki temu opona lepiej przylega do podłoża. Dobre przyleganie do nawierzchni przekłada się na skrócenie drogi hamowania i równomierne zużywanie się opony. Dodatkowo, bieżniki w oponach Fulda wyposażono w specjalny system kanalików AquaFlow, które dobrze odprowadzają wodę i chronią przed zjawiskiem aquaplaningu. Dzięki solidnej konstrukcji wzmocnionej stabilnymi żebrami, opony Fulda zapewniają łatwość prowadzenia. Opracowana przez inżynierów z Fulda osnowa bieżnika wpływa natomiast na zmniejszenie oporów toczenia, które przyczyniają się do ograniczenia zużycia paliwa.

Podsumowując, opony letnie marki Fulda to dobry produkt przeznaczony dla osób, które szukają solidnej konstrukcji w rozsądnej cenie. Chociaż swymi parametrami ustępują nieco produktom premium, to dla większości kierowców będą optymalnym rozwiązaniem, które sprawdzi się zarówno podczas jazdy w palącym słońcu jak i ulewnym deszczu.

Bogaty wybór opon letnich w sklepie internetowym Plusgum znajdziesz.

Zostaw Komentarz

9 + 17 =