Jaki typ zawieszenia będzie najlepszy dla naszego auta?

Zawieszenie w samochodzie to istotny element. Jego rolą jest połączenie kół z resztą nadwozia samochodu. Czasem mówi się o tym, że zawieszenie jest „twarde”. Oznacza to, że przy każdej nierówności  na drodze, auto dość głośno się zachowuje. Jeśli planujemy zakup nowego pojazdu musimy się zorientować, jakim cechuje się zawieszeniem. Nie ma sensu kupować auta jeśli jest ono niskie w przypadku, gdy często korzystamy z wyboistych, nierównych dróg. 

Jakie awarie występują?

Jednym z najczęstszych problemów z zawieszeniem w aucie jest korozja, zużyte wahacze, amortyzatory czy uszkodzone łożyska. Polskie drogi nie są sprzyjające dla zawieszenia, dlatego lepiej sprawdzają się w naszym kraju samochody z nieco podwyższonym zawieszeniem. Dla aut sportowych dedykuje się specjalne rodzaje zawieszeń, w których występują wzmocnione sprężyny. Zawieszenie można kupić zarówno w sklepie stacjonarnym, jak również w Internecie np. na witrynie https://eibach.pl/product/zestaw-zawieszenia-b12-pk-audi-a4-8e-b-e90-15-006-06-22/.

Które auta mają najtrwalsze zawieszenie?

Wg licznych opinii najlepsze pod tym względem są auta japońskiej produkcji – Toyota, Honda czy Nissan. Również auta niemieckie są polecane przez mechaników. W zawieszeniu do Audi A6 C6 nie powinny występować poważniejsze awarie. Czasem się zdarza, że nawet wśród polecanych modeli auta natrafi się egzemplarz wyjątkowo awaryjny. Jak się okazuje cena zakupu samochodu nie ma wiele wspólnego z trwałością jego zawieszenia. Auto używane zakupione za kilka tysięcy złotych może posiadać lepsze zawieszenie niż samochód za kilkadziesiąt tys. złotych.

Zostaw Komentarz

1 + czternaście =