Biznes i finanse

Czym są kasetony reklamowe?

Czym są kasetony reklamowe?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mimo rosnącego znaczenia marketingu internetowego tradycyjne formy reklamy nieustannie cieszą się dużą popularnością. Zaliczymy do nich m.in. kasetony reklamowe. Co kryje się pod tą nazwą?

Co to jest kaseton reklamowy?

Kasetonem reklamowym nazywamy formę podświetlanej lub niepodświetlanej reklamy, którą montuje się na zewnątrz budynku. Innymi słowy, jest to jednostronna lub dwustronna tablica, która przedstawia obraz lub tekst. Zwykle jest to nazwa oraz logo danej firmy. Kasetony mogą mieć różne kształty. Najpopularniejsze są modele prostokątne i kwadratowe.

Kaseton pełni funkcję informacyjną i promocyjną. Jego główne zadanie to przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów. Kaseton buduje prestiżowy wizerunek marki i kreuje jej rozpoznawalność na rynku.

Z czego wykonuje się kasetony reklamowe?

Do produkcji kasetonów wykorzystuje się różne materiały. Jednym z najczęściej stosowanych jest pleksi. Jest to przezroczyste tworzywo sztuczne, składające się z polimetakrylanu metylu. Na stronie https://www.sanplex.pl/oferta/kasetony-reklamowe przeczytasz, że firma Sanplex do tworzenia kasetonów reklamowych wykorzystuje systemowe profile aluminiowe z licem z pleksi. Takie połączenie zapewnia im najwyższą odporność na trudne warunki atmosferyczne i inne niekorzystne czynniki. Ponadto gwarantuje im atrakcyjny, estetyczny wygląd.

Czy warto zainwestować w porządny kaseton reklamowy? Oczywiście! Ten z pozoru prosty element identyfikacji wizualnej może stanowić świetną formę reklamy, która wzmocni wizerunek firmy na rynku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*