Technologie & IT

Czym są silniki wibracyjne i za odpowiadają?

Czym są silniki wibracyjne i za odpowiadają?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Pomimo niewielkich gabarytów i wagi silniki wibracyjne znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. W podanym artykule wyjaśniamy, czym są i za co odpowiadają.

Silnik wibracyjny

Silniki wibracyjne służą do wytwarzania wibracji o wybranej przez siebie mocy, co jest możliwe dzięki działaniu ciężarków niewyważonych. W zależności od zastosowania ważą zazwyczaj od kilku do kilkunastu kilogramów. Takie wibratory można podłączyć do między innymi: tłoków, urządzeń filtrujących, maszyn do pakowania lub maszyn budowlanych. Ma to na celu np. czyszczenie, przemieszczanie lub zagęszczanie danego produktu.

Gdzie stosuje się silniki wibracyjne?

Silniki wibracyjne stosuje się między innymi w przemyśle budowlanym, farmaceutycznym, chemicznych i spożywczym. Zastosowanie wibratorów jest jednym z najefektywniejszych sposobów na transport materiałów. Są też używane w czasie procesów produkcyjnych, ponieważ skutecznie pozycjonują małe elementy i ustawiają je w pozycji dogodnej do montażu. Silnik wibracyjny może też być zastosowany do mieszania substancji, czyszczenia i odpowietrzania maszyn, dozowania materiałów lub spulchniania surowców. Wysokiej jakości modele takich jednostek napędowych można znaleźć pod adresem https://v-motor.pl/kategorie.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*