Człowiek i styl

Czym się kierować przy wyborze butów dla naszych dzieci?

Czym się kierować przy wyborze butów dla naszych dzieci?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy przychodzi do wyboru obuwia dla dziecka, ważne jest, aby mieć na uwadze jego potrzeby. Dzieci rosną w szybkim tempie, a ich stopy zmieniają się co trzy do sześciu miesięcy. Musisz więc upewnić się, że buty są odpowiednio dopasowane i są dla nich wystarczająco wygodne.

Wybierając buty dla swojego dziecka, weź pod uwagę następujące kwestie:

Dopasowanie 

Nawet jeśli Twoje dziecko nie ma żadnych skarg na swoje buty, mogą one nie być dobrze dopasowane. Podczas przymierzania butów szukaj zaczerwienień lub otarć między palcami a piętą. Sprawdź również, czy nie ma żadnych szczelin w miejscu, gdzie stopa zgina się w stosunku do górnej części buta. Dobrze dopasowane buty pomogą zmniejszyć punkty nacisku, które mogą prowadzić do pęcherzy i innych urazów.

Wiek/wysokość

Buty są zaprojektowane dla konkretnych grup wiekowych i wysokości. Sprawdź tabelę rozmiarów z tyłu pudełka z butami, aby wiedzieć, jaki rozmiar kupić. Jeśli stopy Twojego dziecka są mniejsze lub większe niż przeciętnie, zapytaj czy mają inny styl, który lepiej pasuje. Spójrz również na zakres wzrostu wydrukowany na pudełku – to powie Ci, jak długo każdy but będzie trwał, zanim stanie się zbyt krótki dla ich stóp.

Poziom aktywności

Wybierz buty w oparciu o to, jak aktywny jest styl życia Twojego dziecka. Jeśli dziecko gra na betonowej podłodze przez cały dzień, kup mu wytrzymałe buty w stylu trampek z dużą ochroną palców i amortyzacją pod stopami. Jeśli dziecko będzie dużo chodzić po szkole i mieście w czasie przerwy, poszukaj czegoś lekkiego i oddychającego, aby nie przegrzało się podczas całorocznej aktywności na świeżym powietrzu (w zależności od tego, czy jest to obuwie sportowe).

Styl

Większość dzieci chce nosić stylowe buty, ale niekoniecznie potrzebują ich przez cały rok. Możesz zaoszczędzić pieniądze, ograniczając zakupy butów do sukienki lub butów w miesiącach letnich, kiedy nie są one tak bardzo potrzebne. Najważniejsze jest znalezienie czegoś, co dobrze pasuje i zapewnia dobre wsparcie, a jednocześnie jest wystarczająco wygodne do codziennego użytku.

Trwałość

Buty powinny być wykonane z trwałych materiałów, które nie zużyją się szybko bez względu na to, jak bardzo dziecko będzie ich używać. 

Uwzględniając powyższe cechy, warto udać odwiedzić sprawdzoną sieć sklepów obuwniczych, które będzie miała odpowiednio duży asortyment do wyboru.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*