Człowiek i styl

Jak gryzaki wpływają na zdrowie Twojego psa?

Jak gryzaki wpływają na zdrowie Twojego psa?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gryzaki dla psów to jedna z najlepszych zabawek dla pupila, a jednocześnie ważny element dbania o jego zdrowie. Powszechnie uważa się, że gryzaki mogą mieć pozytywny wpływów na zdrowie naszych czworonogów, a w szczególności na ich zęby i dziąsła.

Usuwanie osadu i kamienia nazębnego

Gryzaki dla psów pomagają w naturalny sposób usuwać osad i kamień nazębny, który zwykle prowadzi do chorób zębów i dziąseł. Regularne gryzienie pomaga w usunięciu tego osadu z powierzchni zębów, a także stymuluje krążenie krwi w dziąsłach. Dzięki temu możesz zapobiegać występowaniu u psa chorób dziąseł.

Utrzymywanie zębów w dobrej kondycji

Warto dodać, że gryzaki dla psów pomagają w utrzymaniu zębów w dobrej kondycji. Żucie nie tylko pomaga w naturalny sposób wyrównać zęby, ale także zapobiega ich przesuwaniu się. Dzięki temu, że gryzaki są twardymi przedmiotami, zmuszają psa do intensywnego gryzienia, co prowadzi do wzrostu siły zgryzu i utrzymania zębów w lepszym stanie.

Pomoc w procesie ząbkowania

Dla szczeniąt żucie jest ważną częścią procesu ząbkowania. Kiedy rosną im zęby, zastosowanie gryzaków dla psa na zęby pomaga złagodzić ból i swędzenie. Czynność żucia pomaga również wzmocnić mięśnie szczęki i utrzymać czystość jamy ustnej szczeniaka. Jeśli szczeniak nie ma dostępu do zabawek do gryzienia, może żuć meble lub inne przedmioty domowe, co byłoby dla niego niebezpieczne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*