Czym wyróżnia się przedszkole terapeutyczne?

Przedszkola terapeutyczne zaczęły pojawiać się w Polsce na fali sukcesów, jakie zaczęły odnosić tego rodzaju placówki w pozostałych częściach Europy. Obecnie uważa się je za dziecięcy odpowiednik ośrodków dla dorosłych, a nawet traktuje jako samodzielną formę rehabilitacji psychologicznej i ruchowej.

Naprzeciw szczególnym potrzebom

Klucz do powodzenia tkwi w natężeniu podejmowanych sesji – dziecko przebywa w przedszkolu przynajmniej kilka godzin dziennie, co tygodniowo daje całkiem przyzwoity wynik. Podobny efekt nie jest możliwy do osiągnięcia poprzez nieregularną terapię, uzależnioną od czasu, jaki mogą poświęcić rodzice w danym okresie życia. W specjalistycznie przystosowanym zakładzie możemy uzyskać nie tylko baczną opiekę przedszkolanek, ale także szereg udogodnień związanych z obecnością specjalistów.

Dziecko na pierwszym planie

Zajęcia odbywają się z wykwalifikowanymi pedagogami i psychologami, którzy potrafią identyfikować występujące trudności, po czym synchronizować pracę nad nimi w taki sposób, by przedszkolak rozwijał się we własnym tempie, a jednocześnie nie odstawał od grupy. Każdorazowo proponuje się nieco inny program terapeutyczny wycelowany w rozwiązanie konkretnego problemu. Zastój w jednej sferze nie oznacza przecież takiej samej stagnacji w drugiej. Dziecko pracuje nad koordynacją oraz dużą i małą motoryką, odbywa sesje z logopedą, uczy się, jak podtrzymywać relacje z rówieśnikami. Poprzez naukę i zabawę odkrywa drzemiący w nim potencjał. Koszty takiej usługi bywają różne. Istotny wpływ ma tutaj oferta, jaką dysponuje miasto. Jeśli przeglądamy ofertę przedszkoli niepublicznych Szczecin kusi ciekawymi i nie tak drogimi propozycjami.

Nabór do przedszkola specjalistycznego prowadzi choćby poniższy ośrodek: https://specjalneprzedszkole.pl/nabor/. Popularność placówek terapeutycznych wiąże się ze szczegółowymi kryteriami rekrutacji, dlatego dokładnie czytajmy dostarczone materiały jeszcze przed zapisaniem pociechy. Istnieją miejsca specjalizujące się w terapii dzieci z ADHD i zachowaniami autoagresywnymi, przyjmujące małych pacjentów z różnymi formami autyzmu czy wreszcie skupiające się na osobach zalęknionych i silnie wykazujących wycofanie społeczne.

Zespół fachowców czuwa nad najmłodszymi, z kolei oni przyzwyczajają się do codziennych spotkań z ulubionymi nauczycielami, co pozytywnie wpływa na ich poczucie bezpieczeństwa. Dodatkowym plusem są przestronne sale zabaw i nowoczesna aparatura. Nie należy zwlekać zbyt długo, listy chętnych zapełniają się szybko z uwagi na profil określonej placówki.

Zostaw Komentarz

3 × dwa =