Jakie wyposażenie jest przydatne w placówkach oświaty?

Wszystkie meble i sprzęt przeznaczone do placówek oświatowych muszą być wykonane w wysokich standardach i o podwyższonej odporności na uszkodzenia mechaniczne. Spowodowane jest to intensywnością użytkowania oraz potrzebą funkcjonowania przez kilka lat. Obecnie ministerstwo edukacji kładzie duży nacisk na ograniczenie wagi plecaków uczniów.

Do szkół wprowadzane są szafki szkolne, gdzie można przechowywać podręczniki oraz akcesoria przydatne do nauki. Szafki takie muszą być zamykane na klucz, aby zapewnić bezpieczeństwo przechowywanym przedmiotom. Kolorystyka powinna być ciekawa i intensywna, aby zachęcić uczniów do korzystania z nich. Dobrze jest wybierać szafki dwupoziomowe, aby ograniczyć przestrzeń potrzebna na ustawienie takiego wyposażenia.

Meble do szkolnych pomieszczeń z możliwością zamykania

Również nauczyciele mają często potrzebę zamykania sprzętu szkolnego. Zależy od tego bezpieczeństwo oraz ochrona przed zniszczeniem przedmiotów będących własności szkoły. Można użyć do tego specjalnych mebli takich jak szafy metalowe. Mogą być to sale lekcyjne, gdzie występują środki chemiczne lub pomieszczenia zaplecza sal sportowych.

Szafy posiadają regulowaną wysokość półek, więc można je swobodnie dopasować do określonych potrzeb. Powierzchnia mebli zabezpieczona jest farbą proszkową, która chroni je przed zarysowaniami oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Dla bezpieczeństwa zamek w drzwiach dodatkowo wyposażony jest w rygle utrudniające wyłamanie drzwi i dostęp osób niepowołanych.

Zostaw Komentarz

trzynaście − sześć =