Człowiek i styl

Dlaczego warto zgłosić naprawę klimatyzacji fachowcom?

Dlaczego warto zgłosić naprawę klimatyzacji fachowcom?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sprzęt i doświadczenie

Klimatyzacja samochodowa to niezwykle wrażliwy układ. Do jego diagnozowania oraz naprawy konieczny jest specjalistyczny sprzęt, a także wiedza i doświadczenie. Dobrego fachowca warto odwiedzić już wtedy, gdy pojawią się pierwsze problemy z działaniem klimatyzacji. Słaba wydajność, dziwne hałasy lub odgłosy dochodzące z okolic silnika powinny zwrócić uwagę i wzbudzić niepokój.

W związku z tym, że wiele awarii związanych jest z nieszczelnością układu, dobry fachowiec przy pomocy odpowiedniego urządzenia dokona sprawdzenia szczelności. Działanie to polega na nabiciu układu azotem i obserwowaniu jego ubytków. Niewielkie nieszczelność wykrywa się, napełniając klimę czynnikiem z barwnikiem.

Wydostający się barwnik pozwala na łatwe i szybkie zlokalizowanie miejsca wycieku. Szybkie usuniecie nawet niewielkiej nieszczelności w specjalistycznym serwisie, pozwala uniknąć uszkodzenia najdroższego elementu klimatyzacji, czyli sprężarki.

Niższe koszty naprawy

Nawet jeżeli w wyniku braku czynnika chłodzącego sprężarka przestanie działać prawidłowo, nie oznacza to jeszcze, że konieczna będzie jej wymiana. Sprężarki do klimatyzacji w zależności od modelu auta mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych, więc, jeśli jest to możliwe, trzeba podjąć próbę ich naprawy.

Wielu mechaników samochodowych tego nie potrafi, dlatego zaleca swym klientom od razu zakup nowego urządzenia np. w Clima Partner. Dobry fachowiec może wymienić uszkodzone łożyska, uszczelnić kompresor i uzupełnić go nowym olejem. Jeżeli takie działanie przyniesie skutek, koszty naprawy zamkną się w kwocie kilkuset złotych. Cena naprawy u doświadczonego fachowca będą więc zdecydowanie niższe, niż te, które trzeba by ponieść, oddając auto do pierwszego lepszego warsztatu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*