Dodatki, które mogą zmienić wystrój wnętrza

Nie trzeba wcale gruntownego remontu, by odmienić wystrój wnętrza. Czasem kilka dodatków o zdecydowanym charakterze wystarczy, by nadać nowego stylu całemu mieszkaniu, stworzyć w nim wrażenie spójności i porządku, a przy tym nie wydać fortuny. W co warto zainwestować?

Aranżacje okien bez firanek – nowoczesność we wnętrzu

Coraz częściej rezygnujemy z obwieszania okien ciężkimi zasłonami i firankami, które potrafią optycznie zmniejszyć niejedno pomieszczenie, a przy tym zbierają kurz i – nie oszukujmy się – nie pasują do nowoczesnych wnętrz. Co więc wybrać zamiast nich? W sypialniach i pokojach dziennych dobrze sprawdzą się rolety typu dzień noc, których zaletą jest to, że można z ich pomocą dopasować ilość wpadającego z zewnątrz światła. Poprzeczne pasy mniej lub bardziej przysłaniają okno, zależnie od potrzeb, a przy tym prezentują się gustownie i elegancko, stając się ozdobą okna. Ich różne modele można znaleźć na https://rolety24.net/rolety-dzien-i-noc. Natomiast w pomieszczeniach, w których nie chcemy montować rolet, możemy sobie pozwolić na udekorowanie parapetu dużą ilością efektownych roślin, czy to doniczkowych, czy też ciętych w wazonach. Warto też pamiętać, że szeroki parapet łatwo można przerobić na miejsce do siedzenia albo na dodatkową półkę.

Obrazy i przysłony

Puste ściany stwarzają czasem nieprzyjemne wrażenie niewykończonego mieszkania. Szybko zaradzimy temu, wybierając jeden duży obraz pasujący kolorystyką i motywem do wnętrza. Możemy także zdecydować na kilka mniejszych obrazów i powiesić je w ciekawej konfiguracji. Taki wyrazisty element będzie przyciągał uwagę gości i nada charakteru pomieszczeniu. Z kolei jeśli mamy duże okna, a za nimi niezbyt ciekawy widok, warto też go zakryć, by nie był przyczyną optycznego wrażenia chaosu. W tym celu sprawdzą się plisy okienne takie jak te dostępne na https://rolety24.net/plisy lub chociażby zwykłe, nieco staromodne, ale mające swoich zwolenników żaluzje plisowane.

Zostaw Komentarz

dwadzieścia − cztery =