Biznes i finanse

Działanie folii stretch – dlaczego wykorzystuje się ją do zabezpieczania paczek?

Działanie folii stretch – dlaczego wykorzystuje się ją do zabezpieczania paczek?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Folia stretch to jedno z najpopularniejszych zabezpieczeń paczek na całym świecie. Wynika to nie tylko z jej wytrzymałości, ale również z łatwości używania. Dzięki niej zabezpieczyć towar w magazynie może najmniej doświadczony pracownik. Jakie są inne zalety stosowania folii stretch przy zabezpieczaniu paczek? 

Wytrzymałość i elastyczność 

Tradycyjne folie pomimo swojej wytrzymałości trudno owinąć wokół towaru. Wynika to z ich słabej rozciągliwości. Elastyczne folie stretch, które znajdziemy pod adresem https://epakowacz.pl/8-folie-stretch, można dużo łatwiej umieścić na paczce. Może się ona rozciągać do 150% swojej pierwotnej długości. Niektóre wersje robią to nawet w porywach do 300%. Folię można swobodnie owinąć wokół paczki za pomocą maszyny. Dzięki temu bardzo mocno przylega do ścianek towaru. 

Uniwersalność  

Folią stretch można pakować paczki o każdych gabarytach i wielkościach. Długie rolki gwarantują spakowanie nawet największych przedmiotów, niezależnie od ich wagi. Folie dzięki swojej termoizolacji zapewniają bezpieczeństwo paczki również w zimie. Za sprawą swojej przezroczystości pracownicy magazynu czy kurierzy bez trudu rozpoznają, z jakim towarem mają do czynienia. Dużym atutem jest łatwość użytkowania folii, gdzie wystarczy ją ręcznie owinąć wokół paczki czy palety. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*