Technologie & IT

Falownik – za co odpowiada?

Falownik – za co odpowiada?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Falownik KEB jest urządzeniem, które przekształca energię elektryczną prądu stałego (DC) na prąd zmienny (AC), czyli taki, jakiego używają domowe obwody. 

Jak działają?

Inwertery są podobne do transformatorów, ale mają bardziej złożone obwody niż transformator, co czyni je bardziej uniwersalnymi. Inwertery mogą być zmodyfikowaną falą sinusoidalną lub czystą falą sinusoidalną. Różnica między tymi typami falowników polega na tym, że falowniki o zmodyfikowanej fali sinusoidalnej wytwarzają zniekształcone przebiegi, które mogą uszkodzić wrażliwy sprzęt elektroniczny, taki jak komputery i telewizory. Falowniki o czystej sinusoidzie wytwarzają czystą moc, która jest bezpieczna dla wszystkich urządzeń elektronicznych.

Jakie są cele, do których są używane?

– Kiedy używasz inwertera, akumulator Twojego kampera działa jako podstawowe źródło zasilania. Inwerter przekształca prąd stały z akumulatora w prąd zmienny, który może być wykorzystany przez urządzenia i sprzęt w kamperze. Nazywa się to „inwersją”, ponieważ zmienia kierunek przepływu prądu – z dodatniego na ujemny lub odwrotnie.

– Jeśli nie masz inwertera, Twoje akumulatory RV będą działać dłużej, ponieważ nie są one rozładowywane za każdym razem, gdy używasz czegoś takiego jak suszarka do włosów lub ekspres do kawy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*