Filtrowanie wody – na czym polega i co daje

Woda trafiająca do naszych domów i mieszkań nie zawsze spełnia najwyższe standardy czystości. Bywa, że zawiera mnóstwo różnego rodzaju drobnoustrojów, takich jak bakterie, czasami ma brzydki zapach, choćby z powodu intensywnego chlorowania. Czy możemy coś z tym zrobić, poza wyprowadzką w inną część wsi lub miasta? Otóż tak – dostępne są specjalne filtry, które potrafią uczynić wodę o wiele przyjaźniejszą dla mieszkańców, zarówno pod względem zapachu, jak i picia bezpośrednio z kranu.

Usuwanie przykrego zapachu

Zanim woda trafi do naszych kranów, musi zostać odpowiednio uzdatniona. Tutaj stosuje się najczęściej dwie metody: chlorowanie i ozonowanie. Ta druga jest wciąż słabo rozpowszechniona, jednak nie powoduje nieprzyjemnych zapachów. Chlor niestety pachnie bardzo nieprzyjemnie, zwłaszcza gdy używany jest w dużych ilościach, co ma miejsce przeważnie zimą. Wtedy pomocny będzie filtr jonizujący. Zakłada się go bezpośrednio pod zlewem lub umywalką, blisko baterii kranowej. Dobrej jakości filtry potrafią sprawić, że zapach zniknie całkowicie.

Drobnoustroje i zanieczyszczenia

Nikt nie lubi, gdy z kranu wypływa woda, której nie da się po prostu nabrać do szklanki i wypić. Mimo, że większość i tak woli profilaktycznie wodę przegotowywać, to możemy wykorzystać inny sposób. Zamontować można bowiem specjalny filtr w miejscu, gdzie czerpiemy wodę do picia. Dzięki temu na pewno nie dostaniemy niestrawności po skosztowaniu takiej wody, a dodatkowo będzie ona pozbawiona zanieczyszczeń, które często zapychają baterie kranowe. Wyszukując hasło „filtry do wody sklep„, możemy bez problemu znaleźć portal internetowy, gdzie zakupimy w przystępnych cenach dowolne rodzaje filtrów do naszego domu lub mieszkania

Zostaw Komentarz

14 + 8 =