Jak nauczyć się windsurfingu?

Podstawowy kurs windsurfingu trwa mniej więcej dziesięć godzin. Po tym czasie wiele osób dostrzega już swoje pierwsze postępy, są w stanie samodzielnie pływać po w miarę spokojnej wodzie. Jednak dopiero czas i regularny trening czynią mistrzem.

Kurs z instruktorem, a może samodzielna nauka?

Do nauki windsurfingu warto podejść na spokojnie, zapewniając sobie na początku wsparcie instruktora. Oczywiście pierwsze próby w tej dyscyplinie można podejmować samodzielnie. Zajmuje to jednak więcej czasu, łatwiej też o zniechęcenie. Instruktor pomoże natomiast w opanowaniu podstawowych umiejętności. Potem egzotyczne wyjazd wind będą bardziej w zasięgu możliwości, nawet te organizowane na otwartych wodach.

Z instruktorem jest też bezpieczniej. Jako doświadczony windsurfer doskonale orientuje się w warunkach atmosferycznych, potrafi też dopasować rodzaj akwenu do poziomu umiejętności swojego podopiecznego.

Pierwsze kroki na desce z całą pewnością można stawiać na polskich wodach. Rodzime firmy organizują szkolenia indywidualne i grupowe. Programy te realizowane są podczas urlopu, ale także w weekendy. Sezon na surfowanie pokrywa się mniej więcej z tym wakacyjnym.

Pierwsi pasjonaci windsurfingu zakładają piankę i czapki dakine już w maju, większość ostawia deskę na zasłużony odpoczynek wczesną jesienią. Nie brakuje jednak pasjonatów pływających na niej przez cały rok. W tym celu organizowane są między innymi kursy zagraniczne, skierowane zarówno do osób posiadających doświadczenie, jak i amatorów.

Zostaw Komentarz

8 − 6 =