Jak chronić dzieci przed zarazkami?

Warto już od najmłodszych lat uczyć dzieci higieny osobistej. My też przez rodziców byliśmy uczeni jak myć ręce czy zęby. Obecnie zaleca się, aby nawet dzieci w wieku do 8 lat nadzorować podczas wykonywania tych podstawowych czynności, ponieważ mogą jeszcze popełniać błędy. Bardzo ważna jest jednak sama podstawa. Jeśli nauczymy dziecko myć ręce po wyjściu z toalety, przed jedzeniem, po powrocie spoza domu czy po bawieniu się ze zwierzakiem, taki nawyk zostanie mu do końca życia. Jednak co zrobić, gdy dziecko nie zawsze może umyć ręce w wodzie z mydłem?

Zastępstwo dla wody i mydła

Dzieci same muszą wiedzieć, jak zachowywać higienę, dlatego dobrze jest pokazywać im różne pomysły na czyszczenie rączek. Można kupić małe żele antybakteryjne, które zmieszczą się w kieszonce czy plecaczku dziecka. Wystarczy dzieciom pokazać, że mogą ich używać, gdy chcą wyczyścić ręce. Żele często mają też ładny zapach czy kolorowe opakowanie, a więc może być łatwiej zachęcić malucha do ich używania. Ponadto może się wśród kolegów i koleżanek chwalić tym, co ma, a wtedy i inne dzieci będą chciały mieć takie żele i cała grupa będzie dbała o higienę.

Odpowiednie płyny można kupić tutaj https://neness.pl/plyny-przeciwwirusowe-antybakteryjne. Jeśli butelka jest dla dziecka za duża, można płyn przelać w mniejszy pojemnik z pompką lub spryskiwaczem. Samo pryskanie dla dziecka może być frajdą i chętnie będzie spryskiwać dłonie. Warto też pamiętać o tym, aby dziecko nauczyć zasłaniania nosa i ust kiedy kaszle lub kicha, a potem wyczyszczenia rączek. Choćby właśnie płynem antybakteryjnym. 

Zostaw Komentarz

szesnaście + dziewiętnaście =