Ogród i dom

Jak czyścić meble, by nie zostawić smug?

Jak czyścić meble, by nie zostawić smug?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Robiąc generalne porządki w domu, nie można także zapomnieć o dokładnym wyczyszczeniu mebli. Sposób ich pielęgnacji zależy przede wszystkim od materiału, z którego zostały one wykonane. Warto także pamiętać, że niektóre z nich wymagają odpowiedniej i regularnej konserwacji. 

W jakie produkty do czyszczenia mebli warto się zaopatrzyć?

Meble tapicerowane potrzebują odpowiedniej pielęgnacji, gdyż mimo regularnego odkurzania mogą gromadzić się na nich pyły i kurz. Trzeba przetrzeć je zwilżoną ściereczką, a w przypadku większych zabrudzeń zastosować piankę do dywanów. Jeśli posiadamy w domu zwierzęta można użyć specjalnego płynu, który pomoże pozbyć się nieprzyjemnego zapachu. Meble lakierowane koniecznie musimy chronić przed nadmierną wilgocią, dlatego zaleca się mycie ich na mokro rzadko. Wystarczy przetrzeć je delikatnie wilgotną ściereczką, a w razie potrzeby dodatkowo przetrzeć suchym ręcznikiem papierowym, aby zapobiec powstawaniu smug.

Warto także użyć do ich czyszczenia specjalnych mleczek, które zapobiegną osadzaniu się kurzu. Jeśli posiadamy meble z wysokim połyskiem, na których często widać smugi i odbicia palców konieczne jest częste ich czyszczenie. Do tego celu należy użyć ściereczki z mikrofibry, a w razie większych zabrudzeń np. płynu do mycia szyb. Porządkując mieszkanie czy dom nie można zapomnieć, że uchwyty i gałki meblowe także wymagają czyszczenia. Te z pozoru niewielkie elementy potrafią nagromadzić spore ilości kurzu, zwłaszcza modele bardziej fantazyjne posiadające liczne rowki i wycięcia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*