Człowiek i styl

Jak łatwo można uszyć bluzkę za pomocą maszyny do szycia

Jak łatwo można uszyć bluzkę za pomocą maszyny do szycia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szycie na maszynie staje się coraz bardziej popularne. W mediach społecznościowych można znaleźć profile osób, które samodzielnie stworzyły swoje kreacje. Na zdjęciach wyglądają zawsze oryginalnie. Dlatego coraz więcej osób postanawia nauczyć się szyć, przynajmniej w podstawowym zakresie. Czy jest to łatwe i od jakiej części garderoby najlepiej zacząć?

Bluzka w pół godziny

Jedną z najłatwiejszych rzeczy do uszycia jest bluzka. Oczywiście, jeśli ma to zająć pół godziny, to niezbędne będzie skorzystanie z maszyny do szycia. Jeśli jeszcze nie posiadasz takiej, lepiej na początek pożyczyć od koleżanki czy babci i wypróbować, czy szycie będzie sprawiało Ci przyjemność. W niektórych miastach można także skorzystać z miejsc, gdzie maszynę wynajmuje się na godziny. Jest to coś w rodzaju kawiarenek krawieckich.

Jeśli już udało się zgromadzić wszystkie niezbędne akcesoria i materiał, z którego ma powstać dzieło, kolejnym krokiem jest wykrój. Jeśli jesteś początkująca, tworzenie samodzielnego wykroju zajmie Ci zbyt dużo czasu, a efekt może nie być zadowalający. Dlatego najlepszym wyjściem jest skorzystanie z gotowca. Możesz go znaleźć w gazetach albo w internecie, na przykład tutaj: https://szyj.pl/wykroje-krawieckie/. Do szybkiego uszycia stroju warto zdecydować się na prosty krój. Jeśli wybrałaś model, kolejny etap to wycięcie schematu w odpowiednim rozmiarze. Trzeba zwrócić uwagę, czy wykrój zawiera zapasy na szwy. Jeśli nie, to trzeba dodać około 1 – 1,5 cm. Dobrze jest na początku ręcznie sfastrygować bluzkę, a następnie przymierzyć ją i ewentualnie lekko dopasować. Teraz pozostaje tylko wykonać właściwe szwy na maszynie i gotowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*