Człowiek i styl

Czym jest makijaż permanentny i jak się go wykonuje?

Czym jest makijaż permanentny i jak się go wykonuje?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dzięki makijażowi permanentnemu zaoszczędzimy sporo czasu, bo codziennie rano nie musimy się malować. Ponadto nie trzeba go zmywać, a także efekt po wykonanym zabiegu utrzymuje się aż do pięciu lat. Czym zatem charakteryzuje się ten makijaż i jak się go wykonuje? Tego dowiesz się z pozostałej części artykułu.  

Charakterystyka makijażu permanentnego 

Makijaż permanentny to makijaż stały, który wykonuje się poprzez wprowadzenie pod skórę barwnika. Barwnik pod skórę wprowadzany jest za pomocą bardzo cienkich nakłuć. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że barwnik jest naturalny. Można powiedzieć też, że ten makijaż wykonuje się bardzo podobnie jak tatuaż, a efekt końcowy utrzymuje się przez kilka lat. Najczęściej makijaż permanentny wykonywany jest w okolicach brwi, oczu i ust.  Decydując się na taki makijaż możemy poprawić np.., wypełnienie i obrys ust. Jest to jednocześnie jeden z najlepszych sposobów na poprawienie kształtu brwi.  

Wykonanie makijażu 

Pierwszym etapem wykonania tego makijażu jest odpowiednie dobranie koloru pigmentu. Zazwyczaj dobiera się go na podstawie koloru oczu, włosów i skóry, tak, aby efekt końcowy był jak najbardziej naturalny. Więcej o tym, jak wykonuje się ten makijaż będzie można dowiedzieć się z poniższej witryny https://www.permanentnybielsko.com/makijaz-permanentny-brwi/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*