Jak ozdobić codzienne ubranie?

W szafie każdego z nas zalegają sterty niemodnych ubrań, a przecież w bardzo prosty sposób możemy odświeżyć naszą garderobę, nie wydając przy tym dużych pieniędzy. Chcąc żyć zgodnie z modną ostatnimi czasy ideologią zero waste, powinniśmy korzystać z zasobów, które już mamy i dotyczy to także odzieży. Wystarczy zaopatrzyć się w podstawowe akcesoria krawieckie, czyli igły, ostre nożyczki, nici, a nasz stary t-shirt z modalu zmieni się w modną, elegancką bluzkę do pracy. W wielu pasmanteriach stacjonarnych oraz internetowych możemy nabyć różne aplikacje, koraliki i naszywki, dzięki którym szybko wyczarujemy niepowtarzalną stylizację.

Kilka pomysłów na przerabianie ubrań

Obecna moda podsuwa wiele nieskomplikowanych rozwiązań na odświeżenie tego, co posiadamy. Świetną inspiracją z pierwszych stron gazet są wielokolorowe naszywki w stylu pop-art. Wystarczy kilka tekstylnych obrazków naszytych na stare spodnie lub dżinsową kurtkę, a pozazdrości nam jej każda miłośniczka najgorętszych trendów. Myśląc o ozdabianiu ubrań, nie możemy zapomnieć o koronkach.

W sklepach dostaniemy koronkową tasiemkę, którą możemy zamocować za pomocą wysokiej temperatury żelazka, dzięki temu udekorujemy brzeg spódnicy i wyczarujemy graficzne wzory na koszulach. Używając tego ozdobnego materiału na większych powierzchniach, otrzymamy efekt romantycznej lekkości. Bardzo dobrym pomysłem jest również naszywanie koralików, aczkolwiek to zadanie pracochłonne i żmudne. Trzeba jednak przyznać, że dekoracje stworzone z małych kuleczek lub kryształków finalnie wyglądają oszałamiająco.

Zostaw Komentarz

siedem + trzy =