Jak poprawić sobie humor zimą?

Temperatury poniżej zera, brak słońca, szybko zapadający zmrok – to przepis na spadek nie tylko formy fizycznej, ale również psychicznej. Jak sobie poradzić z zimową chandrą? Co możemy zrobić, aby poprawić sobie humor?

Zima nie jest zła?

Zima zawsze stanowi dla nas wyzwanie. Pomimo tego, że następuje po jesieni, która teoretycznie powinna nas przygotować do zimowej aury, zawsze jakoś nas zaskakuje. W początkowej fazie nie pomaga nawet fakt, że zwiastuje okres świąteczny – czyli najpiękniejszy w roku.

Dopiero pierwsze oznaki zbliżających się świąt w postaci czekoladowych reniferów i ozdób choinkowych w sklepach uzmysławiają nam, że już niedługo wszystkie ulice i place rozświetlą lampki i girlandy. Wówczas powodów do narzekania jakby nasuwa się mniej. Ale i tak jakaś forma wynagrodzenia trudów wstawania w godzinach porannych, gdy za oknem mróz i ciemność się należy.

Nawet jeśli w niedalekiej perspektywie czeka na nas choinka z prezentami. Jak poprawić sobie humor zimą? Poniżej kilka propozycji.

Osłodzić zimę

Najszybszym i przyjemnym sposobem na zimowy zły humor jest zafundowanie sobie sporej dawki słodyczy. Czekolada, jak wiadomo jest remedium na wszystkie bolączki świata, dlatego powinna znaleźć się w apteczce pierwszej pomocy każdego, kto wpadł w melancholijny humor, albo dopadła go tęsknota za latem. Czekoladki, albo świąteczne ozdoby, które można schrupać, zdziałają cuda. Innym sposobem na wahanie nastroju jest kubek gorącej czekolady i dobra książka.

Dzięki takiej mieszance dobry humor gwarantowany. Dla wielbicieli wszelakich aktywności wypad na łyżwy lub kilka rundek na basenie również powinny przynieść pożądany efekt. Kinomaniakom zaś zaleca się wizytę w kinie na pokrzepiającym filmie.

Jak widać, sposobów na poprawę humoru zimą nie musimy szukać daleko. Choinka z prezentami, pod którą znajdą się wymarzone prezenty, a może nawet ulubione łakocie powinna skutecznie rozgrzać nasze zmarznięte dłonie i osłodzić niechęć do zimy.

Zostaw Komentarz

20 − czternaście =