Praktyczne zamienniki foteli w salonie

Salon dla większości z nas jest miejscem, w którym można spędzić czas z rodziną lub przyjaciółmi, zrelaksować się, odpocząć, może nawet urządzić sobie drzemkę w środku dnia. W tych zadaniach mają nam pomagać meble. Osoby urządzające mieszkanie na ogół decydują się na umieszczenie w pokoju dziennym foteli. Jest jednak jeszcze jedna opcja, której istnienia nie każdy jest świadomy: pufy. Dlaczego warto wziąć je pod uwagę?

Nowoczesny wygląd

Design puf jest zdecydowanie minimalistyczny – oczywiście występują różne wzory, ale wciąż pozostaje to ich cechą wspólną. Sprawia to, że doskonale wpisują się w modernistyczne trendy wystroju wnętrz. Nadto są bardzo uniwersalne: o ile nie mieszkamy w średniowiecznym zamku, pufy z pewnością będą pasować do naszego salonu. Jedyne, na co trzeba zwrócić uwagę, to dobór właściwego koloru.

Komfort

Pod tym względem pufy również biją fotele na głowę: są o wiele bardziej miękkie i na ogół obszerniejsze. Pozwalają na większy wybór przyjmowanej pozycji ciała, niż fotel. Nie ma więc ryzyka, że się na nich „zasiedzimy”. Co więcej – zazwyczaj są lubiane przez dzieci o wiele bardziej, niż zwykłe krzesła – prawdopodobnie właśnie ze względu na mniejsze ograniczanie ruchów.

Unikalność

Mimo tego, że pufy są w modzie, a ich popularność ciągle rośnie, wciąż nie znajdziemy ich w każdym domu. Z tego względu umieszczenie w salonie puf pozwala na wyróżnienie go spośród wielu innych wnętrz, należących do naszych znajomych i rodziny. Obok takiego mebla goście z pewnością nie przejdą obojętnie

Zostaw Komentarz

2 + 8 =