Forma i zdrowie

Jak poradzić sobie z wrastającymi paznokciami?

Jak poradzić sobie z wrastającymi paznokciami?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli kiedykolwiek cierpiałeś z powodu wrastających paznokci u stóp, wiesz jak bolesne i denerwujące może to być. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli nie wiesz jak uniknąć wrastających paznokci lub jak sobie z nimi poradzić, gdy już się pojawią.

Dobrą wiadomością jest to, że istnieje wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby uniknąć wrastających paznokci u nóg, a także sposoby radzenia sobie z nimi, gdy już się pojawią.

Oto kilka wskazówek jak radzić sobie z wrastającymi paznokciami u stóp:

Nie obgryzaj paznokci.

Pierwszą rzeczą, którą możesz zrobić, to przestać obgryzać paznokcie. Nie tylko zwiększa to prawdopodobieństwo, że Twoje paznokcie ulegną zakażeniu lub dostaną infekcji, ale także zwiększa prawdopodobieństwo, że Twój duży palec u nogi będzie wrastał w skórę wokół niego. Najlepszym sposobem, aby temu zapobiec, jest utrzymywanie krótkich paznokci, aby nie mogły się w nic wgryźć.

Utrzymuj swoje stopy nawilżone

Innym sposobem, w jaki możesz zapobiec wrastaniu paznokci u stóp, jest utrzymywanie stóp dobrze nawilżonych przez cały czas. Pomoże to utrzymać skórę miękką i elastyczną i mniej prawdopodobne, że infekcje takie jak wrastające paznokcie tworzą się w pierwszej kolejności. Możesz używać balsamów lub maści. Możesz również spróbować moczyć stopy w ciepłej wodzie z dodatkiem soli lub sody oczyszczonej. Pomoże to zmiękczyć skórę i ułatwi wycięcie wrastających paznokci, które mogły się uformować.

Jeśli Twoim problemem są wrastające paznokcie Warszawa posiada lekarzy, którzy będą w stanie powiedzieć, co jest przyczyną problemu i jak najlepiej go leczyć.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*