Forma i zdrowie

Jak prawidłowo rozwinąć masę mięśniową?

Jak prawidłowo rozwinąć masę mięśniową?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W czasach popularności mediów społecznościowych panuje spora moda na sportową sylwetkę. Rozwój masy mięśniowej nie jest jednak prosty i wymaga czasu. Istotne jest nie tylko samo ćwiczenie, ale zdrowy tryb życia czy dieta. Jak w poprawny i skuteczny sposób zadbać o swoją sylwetkę? 

Zmiana nawyków 

Przyrost masy mięśniowej nie nastąpi od razu. Zanim osoba zdecyduje się na ćwiczenia musi być gotowa na poświęcenia. Istotna zmiana w sylwetce wymaga co najmniej 3 sesji treningowych tygodniowo. Z drugiej strony nie można też przesadzić, bo można przeciążyć organizm. Zaleca się regularne, około godzinne ćwiczenia o dużej intensywności. Warto wybrać się w tym celu na siłownię lub kupić odpowiedni sprzęt do domu. Dwie małe sztangielki lub rowerek stacjonarny mogą okazać się jednak niewystarczające. 

Dieta oraz suplementy 

Przyrost masy mięśniowej jest ciężki do osiągnięcia bez odpowiedniej diety. Należy postawić na dużą porcję białka, które można znaleźć w białym mięsie, rybach czy warzywach strączkowych. Dla polepszenia efektów ćwiczeń warto stosować dodatkowe suplementy takie jak kreatyna czy BCAA, które można znaleźć między innymi na stronie: https://goodpower.eu/pl/. Istotne są też węglowodany, najlepiej w formie kaszy i ryżu, niekoniecznie w postaci białego chleba lub makaronu. Warto dodać do diety warzywa, zawierające chlorofil, witaminy oraz minerały. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*