Rynek budowlany

Jak przewożone są towary?

Jak przewożone są towary?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdego dnia na całym świecie odbywa się transport różnego rodzaju towarów – niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z branżą spożywczą, przemysłową czy motoryzacyjną. Wbrew pozorom jest to proces skomplikowany i wymagający dużej wiedzy, wiąże się bowiem z szeregiem czynności, które trzeba wykonać w celu skrócenia czasu przewozu oraz zapewnienia ładunkowi odpowiedniego bezpieczeństwa.

Dobra paleta to podstawa

Jednym z najskuteczniejszych sposobów transportu jest pakowanie towarów w skrzynki wykonane z różnych materiałów, np. z drewna lub tworzyw sztucznych. Istnieje wiele tego typu konstrukcji służących do przewozu różnych wyrobów, m.in. artykułów technicznych (maszyn itp.), mięsa, mleka, pieczywa, butelek czy owoców. Jak widać, największą grupę stanowią skrzynki na żywność – dzieje się tak dlatego, że produkty spożywcze są najbardziej podatne na uszkodzenia.

Przy wyborze skrzynek powinniśmy się kierować materiałem, z którego zostały wykonane, a także odpowiednim atestem (muszą być dopuszczone do kontaktu z danym produktem). Każdy ładunek powinien zostać właściwie zabezpieczony i tak umieszczony w pojeździe, aby nie przemieszczał się w trakcie jazdy.

Podstawową konstrukcją służącą do ustabilizowania towaru jest paleta. Nie może być ona w żadnym wypadku uszkodzona ani przegnita. Właściwe rozmieszczenie na niej skrzynek lub paczek polega na ich ułożeniu obok siebie i równomiernym rozłożeniu ciężaru – środek ciężkości powinien się pokrywać ze środkiem palety. Należy dodać, że obecnie najbardziej ceniony w Polsce jest transport palet Kraków. Nie mniejszym powodzeniem cieszy się transport palet Kielce.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*