Hobby i sport

Jak przygotować się do wypadu na rolki?

Jak przygotować się do wypadu na rolki?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jazda na rolkach to zabawny i łatwy sposób na ćwiczenia. Można to robić w dowolnym miejscu i czasie, a wszystko czego potrzebujesz to para rolek. Musisz pamiętać, aby wybrać odpowiednie rolki dla Twojego typu ciała, poziomu umiejętności i płci. Jeśli jesteś początkujący, najlepiej kupić parę rolek dla początkujących, które są zaprojektowane dla stabilności i łatwości użycia. Jeśli zaś jesteś kobietą to lepiej sprawdzać damskie rolki.

Kiedy będziesz gotowy do swojej pierwszej wyprawy, oto kilka porad i wskazówek, które pomogą Ci się przygotować:

Załóż wygodne ubranie

Najlepiej luźną odzież z długimi rękawami i spodniami (nawet jeśli na zewnątrz jest gorąco). Jest to ważne, ponieważ rolki mogą pociąć skórę na nogach, co sprawi, że doświadczenie będzie mniej przyjemne. Noś buty, które mają dobrą przyczepność na podeszwach – pomoże to zapobiec zsuwaniu się stóp podczas skrętów.

Zrób trochę rozciągania przed założeniem rolek

Pomoże to zapobiec bólowi mięśni po wycieczce i sprawi, że doświadczenie będzie przyjemniejsze.

Ochraniacze i kask

Upewnij się, że nosisz odpowiedni sprzęt ochronny, taki jak kask, ochraniacze na kolana, łokcie i nadgarstki (w razie potrzeby). Możesz również zainwestować w ochraniacze na nadgarstki, jeśli obawiasz się upadku, ponieważ pomagają one zapobiegać otarciom skóry spowodowanym zbyt mocnym uderzeniem o chodnik lub betonową powierzchnię.

Zabierz ze sobą wodę

Ważne jest, aby pozostać nawodnionym podczas jazdy na rolkach, ponieważ odwodnienie może prowadzić do zawrotów głowy, a nawet omdlenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*