Jak łączyć różne style w salonie?

Nasz salon to miejsce, w którym spędzamy mnóstwo czasu. Nie tylko sami, ale często również wraz ze znajomymi którzy nas odwiedzają. Z pewnością chcemy, aby to miejsce było modne, minimalistyczne i stworzone ze smakiem. Jeśli lubimy różne style i chcemy je połączyć, nie ma z tym problemu. Oto kilka porad jak urządzić swoje wnętrze w różnych stylach.

Najpierw zastanów się jakie style Ci odpowiadają, czyli co chcesz mieć w swoim pokoju oraz w jakich barwach. Właściwie najlepiej by było, aby pokój był pomalowany na kolory stonowane niż jaskrawe, wtedy łatwiej Ci będzie dopasować meble i dodatki tak, aby nie było przepychu i kiczu tylko schludny nowoczesny i elegancki pokój. Pamiętaj, aby jeden z wybranych styli był dominujący, czyli wypełniał w większości twój pokój, a drugi był w formie dodatków które go urozmaicą.

Jeśli chcemy połączyć dwa style musimy znaleźć ich wspólny motyw. Czyli coś w czym są podobni, na przykład kolor materiał czy inny detal.

Co do konkretnych możliwości świetnie skomponujesz styl nowoczesny razem ze stylem retro. Czyli biel, minimalizm, oryginalne meble, a do tego drewno i awangardowe dekoracje. Narożniki z ekoskóry również idealnie pasują do tego połączenia. Są nie tylko eleganckie i modne, ale także łatwe w utrzymaniu i naprawdę praktyczne. Mogą pełnić funkcję nie tylko użytkowania ich na co dzień, ale również można na nich spać w nocy ponieważ się rozkładają.
Jeśli marzy Ci się piękny wystrój pokoju lub chcesz coś zmienić warto pamiętać, aby nie przesadzić z nadmiernymi kolorami i dodatkami. Jeśli wybieramy 2 style powinniśmy dokładnie przemyśleć co chcemy osiągnąć i jakie wnętrze nas satysfakcjonuje.

Duży wybór eleganckich narożników do salonu znajdziesz na przykład w sklepie Sofart.

Zostaw Komentarz

2 + dwanaście =