Człowiek i styl

Jak przyozdobić Wielkanocny stół?

Jak przyozdobić Wielkanocny stół?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W Wielkanoc warto zadbać o eleganckie nakrycie stołu, przy którym spożywane będą wspólne posiłki. Stylowe dekoracje wprowadzą do wnętrza niepowtarzalną atmosferę oraz powiew wiosny. Warto dowiedzieć się czego nie może zabraknąć na świątecznym stole.

Świąteczne dekoracje na stół

Kolorami, które powinny królować na wielkanocnym stole powinny być przede wszystkim odcienie żółtego, zieleni oraz elegancka biel. Obowiązkowym elementem dekoracyjnym są także świeże kwiaty. Do wazonu warto więc włożyć tulipany, hiacynty oraz narcyzy. Można również przygotować mini bukieciki i umieścić je przy nakryciu każdego z gości. Świetnie prezentować się będzie także kolorowy świąteczny stroik, który można znaleźć na stronie https://decorguru.pl/245-stroniki-na-wielkanoc. Na świątecznym stole warto także umieścić symbole kojarzące się z Wielkanocą, takie jak pisanki, baranki oraz kurczaczki. Jeśli chcemy nadać im nieco bardziej nowoczesny wygląd można wybrać figurki w kolorze złotym lub srebrnym. Pisanki można wykonać samodzielnie w domu wykorzystując do tego specjalne barwniki lub owijając je kolorową bibułką.

Dekorując stół trzeba jednak pamiętać, aby nie przesadzić z dekoracjami, ponieważ musi się na nim znaleźć miejsce na nakrycia oraz pyszne potrawy. Po lewej stronie talerza obok sztućców powinny widnieć serwetki, które posłużą nie tylko do wytarcia się nimi, ale również wprowadzą na stół świąteczny akcent, zwłaszcza jeśli będą na nich umieszczone związane z nimi motywy. Podawane na stół napoje warto przelać do eleganckich karafek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*