Jak szybko dojechać na lotnisko?

Podróżowanie jest wspaniałe, niestety szczególnie w przypadku korzystania z usług linii lotniczych, obarczone jest także pewnymi niedogodnościami. Zazwyczaj lotniska zlokalizowane są w dosyć dużych odległościach od miast, a co za tym idzie, musimy nieźle się nakombinować, by dotrzeć tam w rozsądnym przedziale czasowym. Taksówki to w tym przypadku bardzo kosztowna opcja, a autobusy i kolejki podmiejskie bywają zatłoczone albo się spóźniają.

Najlepszym i najwygodniejszym wyjściem z sytuacji jest skorzystanie z własnych czterech kółek, ale i w tym przypadku napotkamy przeciwności. Parkingi zlokalizowane bezpośrednio przy portach lotniczych są strasznie drogie. Już sam wjazd do strefy kiss&fly kosztuje około 20zł, a cena za dobę postoju samochodu może sięgnąć nawet kilkuset złotych. Jest to powód, dla którego osoby prywatne rzadko podjeżdżają na lotniska własnymi autami, jednak istnieje rozwiązanie, które pozwoli nam na tę komfortową opcję.

Parking i transfer w cenie

Odpowiadając na potrzeby podróżujących, okoliczni mieszkańcy portów lotniczych zaczęli tworzyć parkingi, na których postój nie kosztuje majątku. Korzystając z tej opcji, być może nie staniemy bezpośrednio pod głównym wejściem na lotnisko, ale za zaparkowanie naszego samochodu zapłacimy kilkanaście złotych na dzień.

Do wyboru mamy tzw. przechowalnie aut lub parkingi strzeżone, na których stróż czuwa nad bezpieczeństwem naszego pojazdu. W zależności od stopnia zaopiekowania się samochodem kształtują się ceny. Jedno jest jednak pewne, w ostatecznej kwocie zwarty jest już koszt naszego transferu pod same drzwi hali odlotów i odebranie nas z miejsca przylotu. Zanim więc następnym razem zostawimy małą fortunę w parkomacie lotniskowym, wejdźmy na stronę taką jak np. http://parking24poznanlotnisko.pl. Zapoznamy się tam z ofertą parkingu mieszczącego się w pobliżu portu lotniczego Poznań – Ławica. Pod tym adresem sprawdzimy również cenę za postój auta, jak i znajdziemy dane kontaktowe umożliwiające rezerwację miejsca na konkretny termin.

Zostaw Komentarz

cztery × pięć =