Jak w prosty sposób poprawić wygląd swoich brwi?

O wyprofilowanie brwi i nałożenie na nich koloru możemy poprosić kosmetyczkę. Możemy również zrobić to same w zaciszu domowym. Wystarczy nam do tego celu zaledwie kilka minut i odpowiednie narzędzia jak pęseta, tonik i farbka.

Jaką farbę użyć do koloryzacji i korekty brwi?

Są różne farby, którymi można barwić brwi. Najlepiej wybrać taką, którą będziemy mogły pomalować także skórę na łukach brwiowych, by nadać im pożądany kształt. Warto postawić na farbę wyprodukowaną na bazie roślinnej. Najpopularniejsza i bezpieczna jest henna brwi. Jej podstawowym składnikiem jest lawson, wyciąg roślinny z lawsonii. Przed zabiegiem warto zrobić próbę uczuleniową w taki sam sposób, jak to robimy z farbą do włosów. W zagięciu łokcia pozostawiamy próbkę farby na 24 godziny. Po tym czasie, jeżeli nie wystąpi reakcja alergiczna, możemy przystąpić do malowania brwi.

Dobre oświetlenie toaletki z lustrem, przy której będziemy wykonywać zabieg, jest kluczowym elementem, by precyzyjnie wymodelować kształt brwi za pomocą pęsety, a potem nakładając farbę na brwi oraz część skóry przy łuku brwiowym. Zanim zaczniemy koloryzować henną, pamiętajmy o przemyciu malowanych części twarzy tonikiem micelarnym. Do farbowania warto używać pod tym względem dobrych i sprawdzonych produktów, takich jak ze strony https://noblelashes.pl/, by móc cieszyć się długotrwałym efektem koloryzacji. Jeżeli same nie potrafimy dać sobie rady z odpowiednim wyprofilowaniem swoich brwi, skorzystajmy z usługi profesjonalistki. Jeżeli chcemy mieć pewność co do użytego w salonie produktu, weźmy ze sobą własną saszetkę, czy tubkę z henną.

Zostaw Komentarz

dwa × 4 =