Gry podwórkowe bez problemu zamontujemy na nawierzchniach zewnętrznych. Do ich rozłożenia polecane są w szczególności obszary asfaltowe, kostki betonowej czy też betonu cementowego. Wyprodukowane z materiału termoplastycznego są w bezpieczne dla użytkowników i wysoce trwałe. Po ich rozmieszczeniu na wybranym przez nas polu, zajmują sporo miejsca – jak powinien wyglądać ich montaż i czy jest on skomplikowanym zadaniem?
Montaż standardowej gry podwórkowej nie zajmie nam dużo czasu, choć aby wykonać go w pełni prawidłowo, będziemy potrzebować parę dodatkowych narzędzi. Im jednak precyzyjniej wykonamy przedstawione instrukcje, tym dłużej i lepiej wybrany produkt służyć będzie dzieciom. Grę podwórkową należy umieścić na suchej i równej powierzchni. W opakowaniu znajdują się gotowe elementy, które łączymy z pozostałymi i ogrzewamy palnikiem gazowym. Działanie to jest potrzebne, aby produkt trwale przylegał do podłoża. Umieszczając matę od gry na nawierzchni z kostki brukowej, zobowiązani będziemy do wypełnienia naturalnych luk pomiędzy kostkami warstwą podkładową – w innym przypadku żywotność gry podwórkowej może wyraźnie zmaleć.
Gra labirynt stanowi klasyczny przykład tego rodzaju produktów. Skierowana jest do młodszych dzieci i rzuca im wyzwanie jak najszybszego opuszczenia labiryntu. Różne możliwości wyjścia, rywalizacja i rozrywkowy aspekt rozwijają w uczestnikach wiele przydatnych w życiu codziennym umiejętności. Rozrywka ta pozytywnie wpływa na koordynację ruchową uczniów oraz kojarzenie ze sobą faktów.
Artykuł napisany we współpracy z Smart Plac.