Na co zwrócić uwagę wybierając wózki do sklepu stacjonarnego?

Przedsiębiorstwa z których usług na co dzień korzysta właściwie każdy z nas to bez wątpienia sklepy stacjonarne. To w nich nabywamy niezbędne artykuły i produkty, które pozwalają nam funkcjonować. Zdecydowanie najczęściej odwiedzamy sklepy spożywcze, ale nasz czas poświęcamy również tym odzieżowym, czy też sprzedającym kosmetyki. Niezależnie od tego czym handluje dany sklep, powinien on być odpowiednio wyposażony, tak aby każdy klient, a w tym my, mógł oddać się zakupom w poczuciu możliwie jak największego komfortu i łatwego dostępu. Podstawowym elementem w każdym sklepie są wózki, których kupujący używają do szybkiego transportowania produktów na jego terenie. Ich rola jest zatem niezwykle ważna, co stwarza potrzebę ich odpowiedniego wyboru. Czym powinien charakteryzować się właściwy wózek?

Jak wybrać dobry wózek sklepowy?

W pierwszej kolejności powinno się zwrócić uwagę na jego materiał wykonania. Wózek musi być odporny i wytrzymały, dzięki czemu będzie mógł służyć przez długi czas. Najczęściej można spotkać się z modelami metalowymi chromowanymi lub cynkowanymi, którym niestraszna jest rdza ani uszkodzenia, ale popularne są też wózki plastikowe. Są one niewątpliwie lżejsze, ale za to mniej trwałe co może stanowić dużą wadę. Oprócz tego ważna jest sama budowa wózka. W większych lokalach handlowych, takich jak markety budowlane, dobrze sprawdzą się wózki posiadające podstawę z rury albo kosz umieszczony bezpośrednio na nóżkach. Bez problemu będzie można w nich przewozić długie towary, takie jak chociażby listwy. W mniejszych sklepach, na przykład spożywczych, dobrym wyborem będzie wózek na kółkach w formie stelaża na koszyki sklepowe. Jest to alternatywa dla większego gabarytowo wózka, która spełni zadanie wszędzie tam, gdzie przestrzeń jest ograniczona. Do tego warto dodać to, że wózek sklepowy powinien być zwrotny. Warto zwracać więc uwagę na to, aby mechanizm kółek był w pełni sprawny i pozbawiony wad. Kółka muszą dobrze skręcać i nie blokować się, dlatego dobrze jeśli dodatkowo będą posiadały specjalne osłony, które zapobiegną przedostawaniu się do nich różnych śmieci, które mogłyby być tego przyczyną.

Na sam koniec trzeba wspomnieć też o bezpieczeństwie. Wózek powinien prezentować naprawdę wysoką jakość, aby zagwarantować eksploatację bez jakichkolwiek usterek. Jako że używają ich klienci nie można pozwolić, by najmniejsze defekty konstrukcyjne przyczyniły się do powstawania nieprzyjemnych wypadków podczas robienia zakupów, jak chociażby okaleczanie przez odstające elementy metalowe.

Zostaw Komentarz

13 − dwa =