Człowiek i styl

Jak wykonać makijaż, aby utrzymał się na twarzy przez kilka dni?

Jak wykonać makijaż, aby utrzymał się na twarzy przez kilka dni?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele kobiet marzy o trwałym makijażu, którego co rano nie trzeba nakładać od nowa. Oczywiście medycyna estetyczna oferuje wiele zabiegów z pogranicza kosmetologii oraz tatuażu, które będą trzymać się na twarzy nawet do dwóch lat, ale nie każda przedstawicielka płci pięknej jest tak zdeterminowana. Na szczęście są inne, o wiele prostsze rozwiązania, których cena nie odstrasza, a poziom trudności pozwala na osiągnięcie pożądanego efektu w zaciszu własnego domu.  W sklepach znajdziemy różnego rodzaju henny do brwi. Najpopularniejsze są te składające się z proszku barwiącego oraz aktywatora, jednak obecnie na prowadzenie wychodzi wersja pudrowa tego produktu, która według producentów trzyma się znacznie dłużej.

Brwi i rzęsy niewymagające poprawki

Aby oprawa oka stała się bardziej wyrazista, musimy nabyć hennę w odcieniu dostosowanym do naszego typu urody. Zanim przystąpimy do nakładania jej na twarz, zróbmy sobie próbę uczuleniową. Pozwoli ona uniknąć przykrych konsekwencji wywołanych alergią. Jeśli wszystko poszło po naszej myśli, możemy zabrać się do pracy.

Preparat przygotujmy według wskazań producenta, a następnie zabezpieczmy skórę wokół brwi i rzęs tłustym, gęstym kremem. Hennę nakładajmy cienkim pędzelkiem na brwi oraz czystą szczoteczką po tuszu na rzęsy. Po kilku minutach dokładnie zmyjmy kosmetyk wodą. Pamiętajmy, że im dłużej trzymamy substancję na włoskach, tym intensywniejszy będzie kolor. Taki makijaż utrzyma się nawet dwa tygodnie, ale musimy unikać olejków i płynów do demakijażu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*