Jak zabezpieczyć telefon przed trudnymi warunkami

Znalezienie odpowiedniego modelu telefonu nie jest prostym zadaniem. Musi on odpowiadać nam pod względem posiadanych parametrów oraz funkcji. Kiedy już znajdziemy odpowiedni telefon, należy przemyśleć to, jak najlepiej ochronić telefon przed niekorzystnymi warunkami. Dzięki temu posłuży on nam na bardzo długi czas, a my unikniemy dużych kosztów związanych z naprawą.

Jak najlepiej zabezpieczyć telefon przed niekorzystnymi warunkami?

Jeśli chcemy skutecznie ochronić telefon na początku warto sprawdzić, jak telefon zabezpieczył producent. W starszych modelach smartfonów, jako zabezpieczenie przeważa tworzywo. Elastyczność, jaką posiada, daje większą odporność na uszkodzenia i pęknięcia. Szklana powłoka jest odporna na rysy, ale niestety łatwa do stłuczenia.

Szkło umieszczane na wyświetlaczach może występować w wielu odmianach. Najczęściej spotykane jest szkło hartowane Apple oraz szkło szafirowe. Takie szybki do telefonów zapewniają średnią ochronę. Wytrzymałość pozostawia tutaj sporo do życzenia. Topowe modele to Dragontrail oraz Gorilla Glass. Posiadają one zaawansowane technologie, które chronią telefon nawet podczas upadku z wysokości ponad 1,5 metra. Niestety nawet takie zabezpieczenia nie gwarantują pełnej ochrony przed uszkodzeniami.

Jeśli już wybierzemy odpowiednią powłokę na wyświetlacz pora zadbać o właściwą konserwację. Bardzo dobrze sprawdzają się ściereczki z mikrofibry. Częstym błędem jest używanie ściereczek materiałowych, czy elementów garderoby. Niekorzystne jest również czyszczenie za pomocą chusteczek nawilżanych i papierowych.

Zostaw Komentarz

pięć × 3 =