Technologie & IT

Na co zwracać uwagę przy zakupie wózków widłowych?

Na co zwracać uwagę przy zakupie wózków widłowych?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kupowany sprzęt do pracy na magazynie musi być nie tylko odporny na stłuczenia i obtarcia, ale ma go cechować przede wszystkim funkcjonalność i trwałość. Zdecydowanym liderem wśród sprzętu, który jest wybierany do pracy w magazynie są wózki widłowe, bez których trudno jest nam sobie wyobrazić codzienną pracę z wysokimi półkami w magazynie i przenoszeniem ciężkiego towaru z jednego miejsca w drugie.

Istotne elementy

Przede wszystkim przy zakupie wózka widłowego musimy zwrócić uwagę na to, gdzie będziemy go używać. W magazynie najlepiej sprawdzi się wózek widłowy z napędem akumulatorowym, natomiast poza halą świetne rozwiązanie będzie stanowił wózek widłowy spalinowy.

Kolejnym istotnym elementem jest maksymalny ciężar, jaki może zostać uniesiony przez sprzęt. Zdecydowanie lepiej dmuchać na zimne i wziąć ten, który będzie miał największy udźwig.

Ostatnią bardzo ważną cechą przy wyborze wózka jest zdecydowanie wysokość jego składowania. Nie przesadzajmy w tym aspekcie, ponieważ jest to zależne od wysokości półek magazynowych, których nie będziemy szybko zmieniać.

Pamiętajmy, że zakup wózków widłowych to bardzo odpowiedzialna decyzja, ponieważ nie kupujemy sprzętu na chwilę, a na dłuższy okres czasu. Musimy zadbać o to, aby był on wytrzymały i trwały. Istotne części w naszym sprzęcie muszą być wykonane z najwyższej jakości materiałów.

Wykwalifikowani sprzedawcy bardzo często polecają części do wózków widłowych Caterpillar, natomiast wśród silników zachwalany jest silnik Yanmar. Jest to sprzęt, który sprawi, że zakupiony wózek widłowy będzie uosobieniem każdej z tych cech.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*